Menu
Your Cart
تابلو فرش شام آخر
جدید برترین برند ها

تابلو فرش شام آخر

تابلو شام آخر، یک نقاشی دیواری است که در اواخر قرن پانزدهم میلادی توسط هنرمند ایتالیایی لئوناردو داوینچی کشیده شده است. این نقاشی در ناهارخوری صومعه سانتا ماریا دله گرازی در میلان قرار دارد. ایتالیا این نقاشی را یکی از شناخته‌شده‌ترین نقاشی‌های جهان غرب می‌داند.

تابلوی شام آخر اثر لئوناردو داوینچی یکی از شاهکارهای تاریخ هنر جهان به شمار می‌رود که آخرین شب زندگی حضرت مسیح را پیش از به صلیب کشیدن به تصویر کشیده است. این تابلو زیبا بصورت بسیار هنرمندانه ای یکی از روایات مهم و دراماتیک مسیحیت را به تصویر می کشد. بر اساس روایتی که در انجیل آمده، حضرت عیسی مسیح در شب پیش از به صلیب کشیده شدن، یک وعده غذا با شاگردانش صرف کرد. حضرت عیسی در آن شب به یارانش می گوید که خون او روی صلیب ریخته شد تا بهای گناهان بشر پرداخت شود. پس از آن پیاله‌ای شراب به‌دست شاگردانش داد و گفت همگی از آن بنوشند.

شام آخر لئوناردو داوینچی یکی از تحسین‌برانگیزترین، موردمطالعه‌ترین و تکثیرشده‌ترین نقاشی‌هایی است که جهان تابه‌حال شناخته است.

لئوناردو منظره‌ای سر سبز را آن سوی پنجره‌ها کشیده است که معمولا ا از آن به عنوان بهشت یاد می‌شود و این مضمون برداشت شده است که این قداست و این بهشت تنها از طریق مسیح دست یافتنی است.

علاوه بر این، داوینچی دست‌های مسیح را نیز نمادین ترسیم کرده است. دست‌های کشیده و گشودگی کف دستان عیسی، از مصلوب شدن قریب‌الوقوع او خبر می‌دهد. یهودا نیز که در همان سمت میز نشسته، کیسه‌ای کوچک، کیسه پول، در دست دارد که نماد خیانت او به عیسی است.

تصویر داوینچی از حواریون، شخصیت و واکنش‌های فردی آن‌ها را آشکار می‌کند. از چپ به راست، آن‌ها در مجموعه‌های سه تایی دسته‌بندی شده‌اند که هر کدام احساسات متفاوتی را بیان می‌کنند -حیرت، اندوه، خشم و ناباوری- که نمادی از پاسخ‌های متنوع آن‌ها به اعلام خیانت مسیح است.

شام آخر داوینچی ژانر نقاشی مذهبی را متحول کرد. تکنیک‌های نوآورانه آن، مانند استفاده از دیدگاه، بیان واقع‌گرایانه و توجه به روانشناسی انسان، استاندارد‌های جدیدی را برای هنرمندان آینده تعیین کرد و تأثیر زیادی بر توسعه هنر غربی گذاشت و برخی فیلمسازان و نقاشان در آثار خود از آن الهام گرفتند.

تابلو فرش شام آخر یکی از آثار مشهور و محبوب در تابلو فرش دستباف تبریز می باشد . این فرش زیبا و فوق العاده آخرین شب زندگی حضرت مسیح را پیش از به صلیب کشیده شدن به تصویر کشیده است و بیننده را محصور ظرافت طراحی ، رنگ بندی و مهارت بافت بافنده می نماید . آنا فرش با افتخار تابلو فرش دستباف شام آخر که با دستتان هنرمندان زبردست تبریز طراحی ، رنگرزی و بافته شده است را با کیفیت استثنائی و رنگ بندی خاص به شما هم وطن عزیز تقدیم می کند.

چله این فرش ابریشم و پرز آن نیز مرینوس و ابریشم می باشد. ابعاد تابلو فرش 116 در 60 سانتی متر و ریز تقریبی تابلو فرش 50 رج  می باشد. اگه خواهان تابلو فرش با طرح شام آخر و کیفیت و قیمت مناسب هستید ، پیشنهاد ما این اثر هنری فاخر و زیباست.

این اثر فوق العاده با دو سال ضمانت و یک هفته گارانتی مرجوعی آنافرش و گواهی اصالت فرش به شما هم وطن عزیز تقدیم می گردد.

رج شمار
50 رج
جنس پرز
کرک و ابریشم
جنس چله
ابریشم
نوشتن نظر
لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
  • موجودی فرش در انبار آنافرش: 1
  • کد فرش: 11822
  • ابعاد: 116.00cm x 60.00cm x 0.00cm
  • ریز تقریبی (رج): 50
  • جنس چله: ابریشم
  • جنس پرز: مرینوس ،ابریشم
  • ضمانت: دو سال ضمانت آنافرش ، یک هفته گارانتی مرجوعی پول و ارسال رایگان
  • محل بافت: تبریز
27,000,000 تومان

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات